HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Rakiura trek

Okruh Rakiura Track (patří mezi NZ Great Walks) prochází podél otevřeného mořského pobřeží, překonává přes 300 m vysoký zalesněný hřeben a traverzuje chráněným pobřežím zálivu.NP Rakiura, ostrov Stewart Island, Nový Zéland

Název anglicky: Rakiura Track

Základní trasa: Halfmoon Bay - Maori Beach - Port William Hut - North Arm Hut - Halfmoon Bay

Druh treku/túry:

Obvyklý počet dní: 3

Délka: 36 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ne

Nejvyšší bod: 305 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

běžná trekingová výbava, nepromokavé oblečení

Popis:

Národní park Rakiura a stejnojmenný trek se nachází na třetím největším ostrově Nového Zélandu, Stewart/Rakiura Island. Ostrov je převážně hornatý a porostlý hustými lesy, nejvyšší horou je Mt. Anglem (980 m). Žije zde pouze 375 stálých obyvatel, většína z nich v přístavu Oban a okolí zálivu Halfmoon Bay. Velkým lákadlem je člověkem málo narušená příroda a také výskyt vzácného ptáka kiwi, které je zde možné zahlédnou i během dne, přestože se jedná o nočního tvora.

Okruh Rakiura Track (patří mezi NZ Great Walks) prochází podél otevřeného mořského pobřeží, překonává přes 300 m vysoký zalesněný hřeben a traverzuje chráněným pobřežím zálivu. Počasí na ostrově je velmi proměnlivé a obtížně předpovídatelné. Prudký vítr, silný déšť i kroupy se mohou vyskytnout v kterékoliv části roku, proto je nutné se zhoršením podmínek počítat a mít adekvátní vybavení.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech?

Ubytování a jídlo:

ubytování v chatách nebo na tábořištích udržovanými DOC (Department of Conservation), je nutno předem zakoupit Great Walk Pass.

Přístup na začátek: Raikura Track je situován na ostrově Steward Island (Rakiura), 20 minut letu z Invercargill nebo hodinu cesty trajektem z Bluff.

Orientační rozpis po dnech:

  1. Halfmoon Bay - Port William Hut
  2. Port William Hut - North Arm Hut
  3. North Arm Hut - Halfmoon Bay

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Z Port William a North Arm odbočuje další trek, který vytváří North West Circuit (10-12 dní). Tento trek je náročnější než Raikura Track.

Autor popisu: Barbora Sobotková


04.11.2010, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz