HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Trek v peruánském pohoří Cordillera Blanca: pod severní stěnou Alpamaya - nejkrásnější hory světa
Trek v peruánském pohoří Cordillera Blanca: pod severní stěnou Alpamaya - nejkrásnější hory světa


Overland trek
Trek není příliš náročný, má dobré zázemí, je rozhodně jedním z nejkrásnějších v Tasmánii a nabízí faunu a flóru, kterou jinde na světě neuvidíte.

Výstup na vrchol Barla Dagi
  Střední část pohoří Taurus nabízí scenerie, které se naprosto liší od běžné představy o Turecku. Zvláštní krasové a horotvorné procesy vytvořily na jihu Anatólie podivnou krajinu, která návštěvníka ohromí nejen nečekaně zelenými hvozdy, ale především jinde v Malé Asii nevídaným množstvím obrovských jezer.  

Matemateaonga trek
 Matemateaonga trek


↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Trek Dorogawa - Zenki-guchi

Trek Dorogawa – Zenki-guchi v národním parku Yoshino-Kumano je pohodový trek, vhodný zejména pro začátečníky.Omine, Kansai Region, Japonsko

Název anglicky: Dorogawa - Zenki-guchi Trek

Základní trasa: Dorogawa – Kosasa-shuku – Misen-san – Fukayama-yamagoya – Zenki-guchi

Druh treku/túry:

Obvyklý počet dní: 4

Délka: 65 km

Vhodné měsíce: IX, VIII, VII, VI, V, IV, III

Povolení, poplatky, omezení, zákazy:

Nejvyšší bod: 1915 m

Obtížnost: Mírně náročný

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

Běžná trekingová výbava, příp. spacák, stan.

Popis:

Trek Dorogawa – Zenki-guchi v národním parku Yoshino-Kumano je pohodový trek, vhodný zejména pro začátečníky. Hned na začátku vaší cesty narazíte na pramen Gorogorosui, který spadá mezi 100 nejlepších pramenů v Japonsku a voda z něj prý léčí i vážné nemoci. Možná zde tedy spatříte hodně lidí, kteří si budou brát spoustu litrů do lahví a odvážet domů. Ke konci prvního dne však také spatříte chrám Omine-san-ji, který je rovněž významným poutním místem. Po celou dobu treku se budete pohybovat ve výšce pod 2 000m a cestou budete potkávat spoustu horských chat, kde můžete přespat. A pokud vyrazíte na jaře, spatříte přes 10 000 kvetoucích třešňových stromů, které budou růžově zabarvovat okolní kopce. Je to tedy velice zajímavý, nenáročný trek, který zvládne každý.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech?

Ubytování a jídlo:

Je možné přespávat každou noc v místních chatách, ale také se vám může stát, že už pro vás nebudou mít místo. Proto se doporučuje mít sebou vlastní spacák a stan. Co se vody týče, tak na začátku treku je pramen, který prý má dokonce lečivé účinky, takže zde si můžete nabrat vody kolik budete chtít. Jinak si jídlo a vodu můžete zakoupit přímo na treku, ale počítejte s tím, že to nebude nejlevnější. Je tedy lepší mít i nějaké vlastní zásoby.

Přístup na začátek: Na začátek treku se dostanete autobusem z Kyota, nebo Osaky směr Shimoichiuguchi, kde se přestupuje na další autobus do Dorogawy. Autobusy jezdí velmi často, první již okolo 8:15 a poslední okolo 17:30.

Přístup z konce: Zpátky ze Zenki-guchi jezdí rovněž autobusy.

Orientační rozpis po dnech:

  1. Dorogawa – Kosasa-shuku (12km, 4-5hod)
  2. Kosasa-shuku – Misen-san (20km, 8-9hod)
  3. Misen-san – Fukayama-yamagoya (18km, 7hod)
  4. Fukayama-yamagoya – Zenki-guchi (15km, 5hod)

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Autor popisu: Eliška Cílková


05.03.2011, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz