HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Trek k útesům na Cape Pillar

Trek k útesům na Cape Pillar

Trek k překrásným plážím Tasmánie.Tasman National Park, Austrálie

Název anglicky: Trekking to cliffs on Cape Pillar

Základní trasa: Fortescue Bay – Bare Knoll – boční výlet na Cape Hauy – Bare Knoll – Cape Pillar a zpátky – Fortescue Bay

Druh treku/túry:

Obvyklý počet dní: 3

Délka: 35 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: v rámci vstupu do parků Tasmánie

Nejvyšší bod: 200 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

běžná trekingová výbava,určitě oceníte dobrou konstrukci stanu odolnou vůči větru a to obzvláště,pokud budete spát poblíž Huriccane Heath.

Popis:

Víceméně odpočinkový trek s překrásnými výhledy není časově ani fyzicky náročný. Poslední den treku je vyloženě odpočinkovou záležitostí, kterou je možné úspěšně protáhnout příjemným bloumáním po okolí a za hezkého počasí taktéž koupáním na osamělých plážích. Trek je možné prodloužit o jeden den za přidání Tasmain Coastal trailu.

Na konci Cape Huy což je boční výlet na treku je odměnou překrásný výhled na 65 metrů vysoký Totem Pole, místo často vyhledávané horolezci. Za zmínku také stojí výhled na Tasman Island, malý ostrov vzdálený dvě stě metrů od pevniny na vyhlídce z jednoho z útesů na které je možné vystoupat (Blade a Charm). Jediným hrozícím nebezpečím na treku je silný vítr, který místy neumožňuje normální chůzi. Opatrnost na okrajích útesů je samozřejmostí.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech?

Ubytování a jídlo:

stan a jídlo s sebou, civilizace pouze pře nástupem na trek, je třeba nést pitnou vodu pro celý trek, neboť především na jeho poslední části není možné pitnou vodu doplnit. Spaní na Perdition Ponds průvodce kvůli silnému větru nedoporučuje já ano pokud je stan opravdu kvalitní v opačném případě je možné spát dvakrát na Bare Knoll, tedy po cestě tam i zpátky.

Přístup na začátek: přístup sám je jedinou drobnou komplikací tohoto jinak nenáročného a odpočinkového výletu (jedině kvůli tomuto treku jsme si půjčili na posledních pár dní auto, stop a chůze není příliš vhodná, neboť je trek skutečně daleko od veškeré civilizace)

Orientační rozpis po dnech:

  1. Fortescue Bay – Bare Knoll
  2. Bare Knoll – odbočka na Cape Hauy - Cape pillar – Perdition Ponds
  3. Perdition Ponds – Fortescue Bay

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Možnost prodloužení o Tasman Coastal Trail

Autor popisu: Kateřina Petříková


11.10.2009, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ