VÝBĚR TREKŮ Z KATALOGU

Stezka podél pobřeží laguny Conceição na ostrově Florianópolis
Stezka podél pobřeží laguny Conceição na ostrově Florianópolis


Trek přes východní Elborz a prales Nahar Khoran
Východní částí Elborzu vede několik tras, které zpravidla všechny končí v lese známém jako Nahar Khorán. Tyto túry nabízí mnoho íránských cestovních agentur a klasický přechod přes hory z Shahrúdu do Gorgánu doporučuje i cestovatelská bible Lonely Planet.

Túra pro fotografy za vyhlídkou Le Signal Forbes
Túra pro fotografy za vyhlídkou Le Signal Forbes


Přechod pohoří Prenj v Bosně a Hercegovině
Přechod pohoří Prenj v Bosně a Hercegovině


↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Trek Národním parkem Tsitsikamma

Trek Národním parkem Tsitsikamma

 

Trek po stopách vydry kapské patří mezi nejlepší v celé Africe. Pěší túra přes nízké,ale četné a strmé kopce, nad vlnami rozbouřeného Indického oceánu. Celá trasa připravuje překrásnou a rozmanitou pobřežní i vnitrozemskou faunu i flóru; ve vodách rozbouřeného Indického oceánu je možné pozorovat delfíny a velryby.Tsitsikamma, Jihoafrická republika

Název anglicky: Otter trail

Základní trasa: Storms river mouth – Skilderkrans – Kleinbos River Mouth – Bloubaai – Goelhoutbos River Mouth – Elandsbos River Mouth – Lottering River Mouth – Kraaibek – Bloukrans River Mouth - Clinton´s bank – Groot river – Nature´s Valley

Druh treku/túry:

Obvyklý počet dní: 5

Délka: 43 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: ano (820 ZAR – cca 1700 Kč, cena v roce 2005; aktuální ceník je v odkazech)

Nejvyšší bod: 300 m

Obtížnost: Mírně náročný

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: nejsou

Potřebné vybavení:

běžná trekingová výbava, pevné boty, plyn. vařič, spacák (stan není potřeba), moskytiéru, lano, lékárničku, náhradní baterie (po 5 dnů není žádný přístup k elektřině0, kvůli častému brodění je lépe mít důležité věci v nepromokavém sáčku, příp. mít nepromokavý obal na batoh

Popis:

Trek po stopách vydry kapské patří mezi nejlepší v celé Africe. Park Tsitsikamma leží na jižním pobřeží Jihoafrické republiky, mezi městy Knysna a Porth Elizabeth. Trek je koncipován jako pěší túra přes nízké,ale četné a strmé kopce, nad vlnami rozbouřeného Indického oceánu. Celá trasa připravuje překrásnou a rozmanitou pobřežní i vnitrozemskou faunu i flóru; ve vodách rozbouřeného Indického oceánu je možné pozorovat delfíny a velryby.

Túra je rozdělena do pěti dnů, konec každodenní části je u dvou srubů k noclehu – max pro 6 lidí každý. Během treku je nutné velmi často brodit řeky vlévající se do oceánu a zdolat několik nižších skalisek. Trek je zpoplatněn a pro účast je povinná rezervace u South Afriacan National Parks.

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech?

Ubytování a jídlo:

Na trase jsou pro každou noc 2 chatky, každá se 6ti postelemi (pouze s matracemi), venku stůl s lavičkami a ohništěm pro grilování – dřevo je potřeba najít v místní džungli. Veškeré jídlo se doporučuje mít sebou, voda je pitná z lesních pramen, příp. vlastní (doporučují se purifikační tablety, my jsme je nevyužili).

Přístup na začátek: Z dálnice N2 odbočit na Tsitsikamma national park, začátek treku je u restaurace Storms River Mouth – informační kancelář, kde je potřeva potvrdit rezervaci, přebrat mapu a předat kontaktní údaje.

Přístup z konce: onec treku je ve vesnici De Vasselot v Nature´s Valley, odtud je potřeba sehnat odvoz zpět na začátek treku.

Orientační rozpis po dnech:

  1. Storms river Mouth restaurant – NGUBU chata 4.8 km (± 2 hodiny)
  2. NGUBU – SCOTT chata 7.9 km (± 4 hodiny)
  3. SCOTT – DAKHURST chata 7.7 km (± 4 hodiny)
  4. DAKHURST - ANDRE chata 13.8 km (± 6 hodin)
  5. ANDRE – NATURE´S VALLEY 6.8 km (± 3 hodiny)

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Autor popisu: Patrik Štefurák


08.03.2007, Redakce


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ