Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Aktivní dovolená na jezeře Bärwalder See

Aktivní dovolená na jezeře Bärwalder See

Jezero Bärwalder See a jeho okolí se dá nejlépe poznávat v sedle kola nebo na kolečkových bruslích. Asfaltovaný okruh se rozprostírá na 21 km okolo nejjižněji položeného jezera Lužické jezerní krajiny.Celá trasa je příjemně široká a převážně bez stoupání. A co víc, okruh je propojen i s dalšími dálkovými trasami. Mezi nimi je např. i tzv. Seeland-Route – okruh okolo jezer, který vede na 186 km křížem krážem okolo jezer vodního království Lausitzer Seeland, dalšími trasami, na které je možné se z okruhu kolem jezera dostat, jsou trasy Spreeradweg (okolo Sprévy) a Seerundweg. K zastávkám pak zvou tři pláže přímo u jezera, které jsou jako stvořené ke koupání, přírodní divadlo (OHR). K delšímu zastavení na vašich cestách pak zve přístav Klitten, který spravuje česky hovořící správce- právě zde si můžete vypůjčit lodě nebo si v místním bufetě dopřát nějakou rybí specialitu.

Bärwalder See, © Gemeinde Boxberg/O.LBärwalder See, © Gemeinde Boxberg/O.L

Na březích u městečka Boxberg byl 13. července 2013 otevřen nový ovál určený pro milovníky skatu, je postaven podle mezinárodních soutěžních standardů – na délku má 200 metrů a široký je celých šest metrů. Využívání této nové arény pro inlinisty a skejtaře je v současné době zdarma. V rámci slavnostního otevření se konaly závody.

Tréninky a soutěže je možné domluvit si přes Gemeindeverwalrung Boxberg/O.L. na telefonním čísle +49(0) 35774 35433, nebo přes e-mail baerwalder-see@boxberg-ol.de.

Na své si zde přijdou i milovníci vodních radovánek: surfování, kiting, plachtění a plavba na motorových člunech – to vše je od dubna do října na jezeře Bärwalder See možné.

Bližší informace: webové stránky www.baerwalder-see.eu nebo Facebook.

Německá turistická centrála


15.08.2013,


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ