HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Středoevropské in-line šílenství ve Flämingu

Středoevropské in-line šílenství ve Flämingu

Propadli jste in-line bruslím a nebyli jste ještě na jih od Berlína ve Flämingu? Tak pak jakoby jste nebyli. Tato oblast se totiž téměř přes noc stala in-linovým rájem Středoevropanů. Shrňme si několik nejdůležitějších informací pro to, abyste mohli co nejdříve vyrazit a vychutnat si ten nejhladší asfalt.Najdete zde totiž na téměř 230 km dlouhých okruzích 2 až 3 metry široké cyklostezky, které vedou oblastí Niederen Fläming a Baruther Urstromtal. Celý areál zahrnuje 5 okruhů, které jsou vzájemně propojeny. Kromě cest s velice jemným asfaltem je zde mnoho zařízení, které poskytují sportovcům zázemí. Servisy, restaurace, odpočívadla, ubytovací kapacity i koupaliště a místa, která stojí za návštěvu z historického hlediska. Oblast se nachází na jih od Berlína, nedaleko města Luckenwalde od Prahy vzdálena asi 320 km, od Brna 520 km.

Německo, Flaeming, mapa okruhu

Co mohu očekávat?

Dle své nálady a schopností se můžete vydat na 7 základních okruhů, které lze vzájemně propojovat a kombinovat. Základní trasa „Flaeming-Skate (okruh 1, délka 94,6 km). Naleznete zde snadno zvládnutelné úseky, které jsou vhodné zejména pro děti a začátečníky, ale i úseky velmi náročné, určené pro zdatnější bruslaře. Spíše pro začátečníky je určen okruh 2, 12 km dlouhý. Nenajdete zde téměř žádná velká převýšení terénu. Též okruh 3, 11 km dlouhý, pro Vás bude bruslařskou výzvou. Vášniví sportovci si přijdou na své také na okruhu 4, délka 45 km, který byl dokončen v polovině roku 2005. Jeden z novějších okruhů rozčleňuje okruh 1 na okruh 5 a 6, čímž vytváří určitou alternativu k delším a náročnějším okruhům. Podrobná mapa ke stažení je volně k dispozici na stránkách celé oblasti Flaeming – Skate.

Německo, Flaeming, In-lineIn-line trasa, Fläming

Německo, Flaeming, in-line okruhIn-line okruh u Flämingu

Německo, Flaeming, odpočívka na traseOdpočívadlo na trase, Fläming

Ještě něco navíc

Odpočinek po sportovním výkonu můžete řešit na některém z koupališť. Navštívit můžete i mnoho historických míst. Najdete zde malebné vesničky, kamenné mezníky, kostely, historické mlýny či bývalé vojenské letiště a základnu Sovětských vojsk.

Kde budu spát a jíst?

Ubytovacích kapacit je celá řada, záleží na vašem vkusu a především stavu peněženky. Zvolit můžete kemp, chatky, penzion nebo hotel. Přichystejte si tak 10 Eur v kempu a takřka nekonečný horní cenový strop za služby hotelové. Zajímavou a relativně levnou variantou může být určitě Strohhotel am Flämingskate, kde vás čeká zajímavý zážitek v podobě noclehu ve slámě. Vyšší kategorii reprezentuje třeba Hotel Zum Goldenen Stern.

Stravu snadno vyřešíte v libovolném německém supermarketu nebo na mnoha odpočívkách ve stáncích či v místních restauracích a farmách.

Hledáte-li další informace o tom, co zajímavého lze ve Flämingu dělat a navštívit, koukněte na oficiální stránky Flaeming – Skate nebo vám poradí třeba v této skupině na Facebooku: facebook.com/NemeckoTuristickaZeme.

Německá turistická centrálaRECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz