HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

FESTIVAL OBZORY

Těší se na vás 5. ročník Festivalu OBZORY

10.-11. listopadu 2018

Filozofická fakulta UK, Praha 1

...

Připravujeme pro vás nový, krásný a přehledný web festivalu, mějte prosím strpení.

...

Největší cestovatelský a outdoorový festival v ČR:
7 sálů, 50 osobností, 25 přednášek,
10 filmů, 25 workshopů

Festival OBZORY 2017

Festival OBZORY 2017 se zase povedl :)

Festival Obzory proběhl 11.-12.11. a navzdory pěknému počasí přilákal stejný počet jako loni, a tak nám po chodbách pobíhalo v sobotu i v neděli dohromady necelých 2.700 diváků, odborníků, vystavovatelů, předenášejících, VIP hostů a organizátorů (ti pobíhali nejvíce).

Atmosféra byla zase moc pěkná a tvůrčí. Letošní novinkou byla hudba a vůně na chodbách, speciální místnost, kde se mohli hosté v klidu najíst, speciální VIP salonek pro klienty a přednášející, perfektní párty v Klubu cestovatelů a trochu chytřejší uspořádání vystavovatelských, konzultačních a prodejních stánků, díky čemuž se netvořily hrozné fronty, které nám dělaly starosti loni.

Snad jste si to letos užili! A těšíme se na příští rok!

Za celý tým vám děkuje

Petra Greifová, ředitelka festivalu.

Víno i Metaxa tekly na Festivalu Obzory pro pobavení diváků. Foto Jiří StiborVíno i Metaxa tekly na Festivalu Obzory pro pobavení diváků. Foto Jiří Stibor

Nákupy nákupy. Festival Obzory 2017. Foto: Jiří StiborNákupy nákupy. Festival Obzory 2017. Foto: Jiří Stibor

Peggy Marvanová vymýšlí další extrém, Festival Obzory 2017. Foto: Jiří StiborPeggy Marvanová vymýšlí další extrém, Festival Obzory 2017. Foto: Jiří Stibor


Program Festivalu Obzory 2017 byl letos nejlepší

Program se letos podařilo vyladit opravdu do nejmenšího detailu, proto bylo celkem problém stihnout všechno, co si člověk naplánoval. Mára Holeček či Tráva povídali o horských výšinách, Marek Audy se vydal s 3D snímky zase spíše do nitra země – iránských jeskyní, Pavel Svoboda a Jakub Cejpek nabídli zevrubné informace o trekování v Jižní Americe či na Novém Zélandu a Petra Jan Juračka s Petrem Horkým se rozpovídali o významu všemožných světových civilizací.

Mára podepisuje. Festival obzory 2017. Foto Jiří StiborMára podepisuje. Festival obzory 2017. Foto Jiří Stibor

Honza Tráva a 3D brýle, Foto: Jiří StiborHonza Tráva a 3D brýle, Foto: Jiří Stibor

Chodby plné návštěvníku, Festival Obzory. Foto: Jiří StiborChodby plné návštěvníku, Festival Obzory. Foto: Jiří Stibor

 

Tohle by samo o sobě stačilo na jeden krásný festival, ale my organizátoři jsme na sebe nároční, a tak jsme program doplnili ještě třeba o zahraničního hosta, neskutečnou železnou ženu Freyu Hoffmeister, vymazlený běžecký program, pár vodáckých specialit a destinace, jako je Kolumbie, Keňa nebo Pákistán. A dá se říci, že nejen návštěvníci, ale i přednášející byli nadšeni.

Oba dva dny bylo všech pět sálů téměř pořád plných a lidé ještě u horké masaly na chodbách dlouho probírali jednotlivé přednášky a diskutovali nad plány na vlastní cesty. Jako organizátora mě vlastně nejvíc baví nenápadně (což je dost těžké) nakukovat do jednotlivých sálů či postávat na chodbě a čerpat tu atmosféru nadšení a dobré nálady čišící z každého návštěvníka.

Pak je ale potřeba z toho všudypřítomného mumraje zavítat na chvíli třeba do Sálu kreativních workshopů a zklidnit se na povídání o čajích, při malování henou nebo tančení perského tance. Festival Obzory zkrátka nabízí všechno, na co si vzpomenete: poklidné doušky čaje, poznávání stejných nadšenců, jako jste vy, naplněné sály, charismatické osobnosti a hlavně neskutečnou inspiraci, že když budete chtít, můžete si život zařídit přesně podle sebe a zažít nevídané.

Když jsme v neděli uklidili poslední stánek a zamkli poslední sál, necítila jsem se unavená po dvou dnech na nohou, ale nadšená, že jsme snad zase pěkných pár set lidí inspirovali k vlastním cestám!

Děkujeme, že jste přišli a pomohli nám opět vytvořit tu neskutečnou atmosféru. Na shledanou zase za rok!

Katka Smolová, šéfredaktorka HedvabnaStezka.cz

Na stánku Vibram FiveFingers. Foto: Jiří StiborNa stánku Vibram FiveFingers. Foto: Jiří Stibor

Diváci 3D, Festival Obzory, Foto: Jiří StiborDiváci 3D, Festival Obzory, Foto: Jiří Stibor

Děti si hrají v africké vesničce. Foto Jiří StiborDěti si hrají v africké vesničce. Foto Jiří Stibor
POČASÍ 10. A 11. LISTOPADU 2018

Zataženo

PARTNEŘI FESTIVALU 2017

Hannah

Uniqa

 

 

 

Trip Market