HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

NE 17:30 - 19:00 (sál praktických workshopů) Latinská Amerika: moderovaná diskuse

NE 17:30 - 19:00 (sál praktických workshopů) Latinská Amerika: moderovaná diskuse

Chcete vědět, jak se nejlevněji dostat k Machu Picchu, který bolivijský trek je nejkrásnější, kdy jet vlastně do Patagonie a co si nenechat ujít v Mexiku? Latinská Amerika je jedním z nejrůznorodějších kontinentů nabízející hlubokou džunglí, vysoké hory, oceán i stovky let staré kultury. Pokud se chcete zorientovat ve všem od cen přes služby až k památkám, nesmíte chybět na naší moderované diskusi se znalci těchto končin.



Přední čeští znalci zemí Jižní Ameriky se vám budou věnovat v moderované diskusi. Přijďte se zeptat na to, co jste na internetu či v knižních průvodcích nenašli našich "chodících průvodců"!

Martin MykiskaMartin Mykiska

Martin je cestovatel a publicista tělem i duší. Jeho cesty začaly v roce 1987 výpravou do Rumunska a pak už dále do celého světa. Je autorem několika zajímavých knih (např. Byl jsme rok v Antarktidě, Po zamrzlé řece do nitra Himálaje) i videoreportáží. Dnes také dělá průvodce po Jižní Americe pro několik cestovních kanceláří. Dlouhodobě (dva měsíce a déle) pobýval v ČSSR, ČSFR, ČR, Antarktidě, Indii (zejm. Ladak), Afghánistánu, Pákistánu, Bolívii, Peru, Chile, Argentině, Venezuele, USA, Rusku. Krátkodoběpak v těchto zemích: Brazílie, Ekvádor, Kolumbie, Uruguay, Paraguay, Kanada, Palestina, Izrael, Turecko, Írán, Kazachstán, Turkmenistán, Uzbekistán, Kirgízie, Rumunsko, Polsko, Chorvatsko, Slovensko, Maďarsko, Švýcarsko, Rakousko, Itálie, Norsko, Dánsko atd... Více o něm naleznete na www.mykiska.cz.



Honza Brotánek

Honza Brotánek

Je vystudovaný inženýr. Brzy opustil úspěšně nastartovanou kariéru a odjel s batohem na dvouletou cestu po Jižní Americe.
Po svém návratu založil úspěšný projekt www.dojizniameriky.cz. Během posledních let pod touto hlavičkou připravil několik desítek cest pro zájemce o hlubší poznání Jižní Ameriky, její kultury a přírody.

Každý rok se Honza několikrát vydává do Jižní Ameriky nejen jako průvodce, ale také za dobrodružstvím do jihoamerických hor. Můžete ho také potkat na cestovatelských přednáškách. Kromě cestování se Honza téměř každý den věnuje vytrvalostnímu běhu.



Jana Troupová

Jana Troupová

Vystudovaná geografka, duší cestovatelka, prací "neziskovka", publicistka článků a knih, milovnice velkých hor i malého syna Bolívara.

Glóbus mi na nočním stolku svítil již od dvou let - ne, to kecám... každopádně jsem po studiích geografie na Přírodovědecké fakultě UK s menší kartografickou odbočkou v HK zavítala jako dobrovolník na půl roku do Ekvádoru a pak už se to vezlo. Střední Amerika, půl roku cestovatelsky-pracovně v Bolívii, návštěvy dalších zemí latinské Ameriky. Mezitím jsem si několikrát odskočila do Asie (Mongolsko, Čína, Nepál, Barma, Indie, Indonésie).

V neziskovém sektoru v současnosti spravuji webovky migraceonline.cz. Také jsem se podílela na rozvojových projektech v Asii  = zaplevelovala jsem záchodky, kozami a šicími stroji celou jižní Indii. Srdce, hlava, pohorky i batoh mě však nejvíce táhnou do zemí Latinské Ameriky. Z této oblasti jsem publikovala mnoho článků a vyšly mi dvě knihy - Ajťákem v pralese i ženou indiána a Mezi dvěma kontinenty. Více na www.facebook.com/Mezidvemakontinenty.

 

Princip moderovaných diskusí:

V sále naleznete několik znalců, kteří země Jižní Ameriky navštívili již mnohokrát a kteří jsou ochotni své zkušenosti předat dál. Celá doba je vyhrazena pouze na vaše dotazy. Nečekejte zdlouhavou a nezajímavou přednášku, ale připravte si své vlastní dotazy na témata, které vás o daném místě zajímají.


03.09.2015, Michal Kroužel


POČASÍ 10. A 11. LISTOPADU 2018

Zataženo

PARTNEŘI FESTIVALU 2017

Hannah

Uniqa

 

 

 

Trip Market