HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Natálie a Michal Maděrovi: Islandská odysea (Cestovatelský sál, NE 14:30 - 15:30)

Natálie a Michal Maděrovi: Islandská odysea (Cestovatelský sál, NE 14:30 - 15:30)

Před pěti lety obepluli Velkou Británii. Před dvěma lety strávili osm týdnů na západním pobřeží Vnějších Hebrid a dopluli na vzdálený ostrov St Kilda. Už když se vrátili, Michal a Natalie věděli, že brzy budou muset opět někam vyrazit. 

Islandské pobřeží z pohledu kajakářeIslandské pobřeží z pohledu kajakáře

2000 kilometrů pobřeží lemované divokým Atlantikem2000 kilometrů pobřeží lemované divokým Atlantikem

Neobydlené části ostrova bez možnosti doplnění zásob je provázely po celou dobuNeobydlené části ostrova bez možnosti doplnění zásob je provázely po celou dobu

 

Tentokrát se rozhodli vyplout mimo Britské vody, a tak letos na jaře dorazili i se vším vybavením na Island. Čekalo je zhruba 2000 kilometrů pobřeží lemované divokým Atlantikem, neobydlené části ostrova bez možnosti doplnění zásob, a náhlé změny počasí. Isladnská Odysea je vyprávění o tom jak se s tím vším vypořádali, o posouvání vlastních hranic, a jak moc se skutečnost lišila od jejich představ.

Natálie a Michal Maděrovi

Natalie a Michal Maděrovi

 

Dříve zanícení horolezci, dnes stejně nadšení kajakáři. V současné době žijí ve Velké Británii, kde před několika lety objevili svět mořského kajaku. Pádlování na moři se věnují ve svém volném čase, a to jak osobnímu, jednodenní i vícedenní výlety a expedice, tak i trénováním a voděním jiných pádlařů. Jsou kvalifikovanými instruktory podle britského systému a oba jezdí koučovat na různá seakajaková symposia. Natalie je předsedou jednoho z největších a nejaktivnějších kajakových klubů v Londýně.


06.10.2017,


POČASÍ 11. A 12. LISTOPADU 2017

Zataženo

PARTNEŘI FESTIVALU 2017

Hannah

Uniqa

 

 

 

Trip Market