HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

VÝSTAVY FOTEK NA OBZORY 2017

KOMPLETNÍ PROGRAM FESTIVALU OBZORY 2017 ke stažení


Jiří Sázel a dobrovolníci: Brontosauři v Himálajích, škola v Malém Tibetu

Jiří Sázel a dobrovolníci: Brontosauři v Himálajích, škola v Malém Tibetu

Vysoko v indických Himalájích leží oblast Ladakh, které se říká Malý Tibet. Význam slova Ladakh lze interpretovat jako země vysokých sedel. Při cestě z náhorní plošiny Tibetu do nížinné Indie museli obchodníci překročit spoustu vysokých horských hřebenů. Každé z těchto sedel je ozdobeno modlitebními praporky, aby každá cesta šťastně dospěla ke svému cíli.

Jakub Cejpek: Hory světa

Jakub Cejpek: Hory světa

Krásy horských velikánů od Alp po Andy.

Lukáš Budínský: Běžci v náručí hor

Lukáš Budínský: Běžci v náručí hor

Horský běh, ultra trail, skyrunning. Různé pojmy, které pojí láska k horám a touha posouvat hranice běhu k neznámým výšinám. Každý horský závod má své neopakovatelné kouzlo a přináší běžcům bezpočet zážitků. I pro fotografa Lukáše Budínského se stal horský běh vášní. Snaží se být běžcům v patách a zachytit na svých fotografiích kousek atmosféry hor. Autorská výstava „Běžci v náručích hor“ dává možnost podlehnout kráse horského běhu bez kapky vlastního potu.

Ondřej Prosický: Tropickou přírodou

Ondřej Prosický: Tropickou přírodou

Ve velmi netradiční galerii s mnoha druhy krokodýlů, kajmanů a aligátorů si můžete na festivalu OBZORY v Praze prohlédnout mojí výstavu Tropickou přírodou, aneb obrazy ze světa zvířat. Přestože mají fotografie spíše historickou hodnotu, myslím, že se právě k živým zvířatům hodí. Fotografie jsou především z Kostariky a Brazílie, kde také několik v galerii chovaných druhů plazů žije.

Lenka Klicperová: Úděl ženy

Lenka Klicperová: Úděl ženy

21 fotografií ukazujících nelehké osudy a postavení žen v různých zemích třetího světa. Fotografie dokumentují například ženskou obřízku v Keni, životy žen v uprchlických táborech, příběhy žen ve válce či těžký život sběraček čaje na Srí Lance.


POČASÍ 10. A 11. LISTOPADU 2018

Zataženo

PARTNEŘI FESTIVALU 2017

Hannah

Uniqa

 

 

 

Trip Market