Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

 

 

 

SFF partneři 2017

HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Festival OBZORY Pádler.cz Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

EXPEDIČNÍ KAMERA (Sál filmů a setkávání, SO 10:00 - 11:00 a NE 17:30 - 18:30)

EXPEDIČNÍ KAMERA (Sál filmů a setkávání, SO 10:00 - 11:00 a NE 17:30 - 18:30)

Filmový festival Expediční kamera se koná každé jaro ve více než 200 českých a slovenských městech. Letos na OBZORECH máte možnost shlédnout to nejlepší z letošního ročníku. V programu jsou dva bloky filmů o cestování, dobrodružství, nedotčené přírodě a neuvěřitelných výkonech.EXPEDIČNÍ KAMERA: TOP FILMY EXPEDIČNÍ KAMERY 2017 (SOBOTA 11.11. 10:00 - 11:00)

Pura vida

Pura Vida - ocenění Expediční kamery 2017 "Nejlepší expediční film"

Země: Švýcarsko, 2016, Délka: 44 minut, Režie: Thomas Miklautsc

Nadšený cestovatel a cyklista Hervé si vymyslel bláznivý plán. Své kolo použít, jako pohon lodě a splout během několika měsíců řeku Amazonku. Po 40.000 km po silnicích a cestách přidělal v Ekvádoru kolo na loď, pojmenoval ji “Pura vida” a začal svoji životní cestu. Za celkových 20 měsíců urazil přes 7 500 km a vystřídal 26 řek. Po cestě byl ohrožován divokou vodou, vrtkavým počasím, krokodýly, drogovými dealery či piráty. Navštívil šamany, domorodé kmeny a sblížil se s jihoamerickou přírodou takřka do morku kostí. Je více než zřejmě, že taková cesta člověka ovlivní na celý život.

Návrat do Zanskaru

Návrat do Zanskaru - "Zvláštní cena za poselství divákům"

Země: Velká Británie, 2016, Délka: 23 minut, Režie: Daniel Bull, Bryan Liptzin

Zanskar je malá odlehlá osada uprostřed hor v indickém Himálaji. Až donedávna bylo jediné spojení s civilizací možné pouze po nebezpečné cestě podél řeky. Nyní je téměř před dokončením výstavba silnice, která může navždy změnit toto duchovní a poklidné místo. Před 30 lety navštívili Zanskar dva Američané, kterých se na cestě ujala místní rodina, u které pak našli azyl. Nyní se rozhodli, ještě před úplným dokončením silnice, místo znovu navštívit a rodinu vyhledat. Jak se Zanskar a jeho obyvatelé za tu dobu změnili a jak je přijímána výstavba silnice a s ní i příchod civilizace? Srdceryvné setkání starých přátel, zamyšlení nad způsobem života a odlehlá příroda v srdci Himálaje vás jistě chytnou za srdce.

 

EXPEDIČNÍ KAMERA: LÁSKA K HORÁM A SKÁLÁM (NEDĚLE 12.11. 17:30 - 18:30)

Projekt Moffat

Projekt Moffat

Země: Velká Británie, 2015, Délka: 20 minut, Režie: Claire Carter, Jen Randall

Krátký film, ověnčený řadou mezinárodních cen, je inspirován pestrým lezeckým životemprvní britské horské vůdkyně Gwen Moffat. S mladičkou spisovatelkou Claire se během sledování Gwenina životního příběhu podíváte na skalní stěny, do ledových jezer a řek a na vrcholky hor ve Velké Británii. Sama spisovatelka si chtěla na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to bylo před několika desítkami let dezertovat z armády a celý svůj život věnovat horám.

 

Big Wall Party

Velká skalní pařba

Země: USA, 2015, Délka: 20 minut, Režie: J. Lowell, P. Mortimer

"24 hours of Horseshoe Hell" je vytrvalostní lezecký závod v americkém Arkansasu, kterého se účastní jak elitní, tak obyčejní lezci. Je to lezecká obdoba ultramaratonu ve, kde laktát i chlazené pivo tečou proudem. Film věrně zobrazuje tamní atmosféru a sleduje soupeření mezi týmem Nica Berryho a Masona Earla oproti Alexu Honnoldovi.

 

Cesta do Kazbegi

Cesta do Kazbegi

Země: USA, 2016, Délka: 16 minut, Režie: Joey Schusler

Gruzínské odlehlé hory, čtyři kamarádi, nejnutnější zásoby a dva stany. To jsou hlavní hrdinové filmu, který sleduje jejich cestu po hřebeni Kavkazu až do města Kazbegi. Tuto trasu si obvykle pro své túry vybírají trekaři, tady si ji můžete prohlédnout z pohledu horských kol. Je tato trasa na kole sjízdná? Jaké byly po cestě největší překážky? Co našim hrdinům napáchalo počasí? Jak se vypořádali s neobvykle dlouhou zimou, která v horách ještě panovala? Film je o splněných plánech, o lidech, o štěstí, o smůle i překrásné krajině gruzínských hor. Inspirace na realizaci bláznivých nápadů filmu rozhodně nelze upřít.

 

Trailer festivalu:


10.09.2017, Katka Karlová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NEWSLETTER

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI