SFF partneři 2017

HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Dog Power

Dog PowerZemě: USA, délka: 25 min, režie: Jordan Schevene, jazyk: anglický, české titulky

V jeden okamžik jen ty a tvůj čtyřnohý parťák. Žene vás touha být nejlepší. Ani jeden z vás nepoleví, dokud se nevydá ze všech sil. Jste tým, ty a tvůj pes. Film Dog power je ukázkou jedinečného pouta mezi člověkem a zvířetem. Každá osobnost ve filmu má jiný příběh a jinou motivaci závodit, ale všichni mají společné jedno. Všichni rádi sdílí zážitek ze sportu se svým čtyřnohým přítelem. Tažní psi jsou jedni z nejvýkonnějších sportovců na Zemi a v očích mají tu nejčistší radost z pohybu.

Sportovních disciplín pro člověka a psa je hned několik. Film vás seznámí s těmi nejčastějšími, jakými jsou canicross neboli běh se psem, scooterjoring, kdy má člověk za psa zapřaženou koloběžku, bikejoring je obdobný, ale s kolem, cart racing, při kterém psi táhnou kolečkové saně, při skijoringu táhne pes lyžaře na běžkách a samozřejmě tradiční sled racing, saně se psím spřežením.

Jordan Schvevene

Jako syn profesionálního fotografa neměl k uměleckému řemeslu daleko. Ve čtrnácti letech byl pozván k účasti na kurzu renomovaného fotografa Jaye Maisela v Coloradu. Navzdory rčením o nerudných režisérech je Jordan oceňovaný právě pro jeho lidský přístup a komunikaci. Film Dog Power vznikl díky spolupráci s projektem Kickstarter, který pomáhá mladým umělcům z celého světa  sehnat finanční podporu pro realizaci jejich nápadů.

 

FILMY ZAŘAZENÉ DO HLAVNÍHO PROGRAMU SE BUDOU PROMÍTAT VE VŠECH MÍSTECH KONÁNÍ FESTIVALU.

 

Trailer k filmu:


26.07.2017, Jana Ryantová


Diskuse


Leoš Miškovský
Leoš Miškovský

Všechny filmy byly pěkné.

23. 11. 2017, 09:55:54
Monika
Monika

Skvělé filmy, promítání jsme měli v sobotu 27.11. už druhé v pořadí a je to vždy moc příjemný zážitek. Všem doporučuji!

27. 11. 2017, 07:55:12

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

NEWSLETTER

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI