SFF partneři 2017

HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Pocit viny

Pocit viny(Guilt Trip)

Země: USA, délka: 37 min, režie: Anthony Bonello, Mike Douglas, jazyk: anglický, české titulky

Mont Forel je se svou nadmořskou výškou 3 391 metrů druhým nejvyšším vrcholem Grónska. Pro skupinu lyžařů a zároveň hlavních protagonistů filmu je touha ho sjet na lyžích obrovská. Ale něco za něco. Velká je i uhlíková stopa, kterou vytvořili tím, že pod kopec doletěli. Právě proto pečlivě vybírají jídlo i materiál, proto nabíjejí veškeré přístroje pouze solární energií a právě proto přizvali na svou cestu profesora Aluna Hubbarda, který se věnuje problematice globálního oteplování a vzestupu mořské hladiny. Tenhle film není jen o sportu a přírodě, velkou roli hraje věda, ale i radost a zodpovědnost za lidské konání.

Alun Hubbard

Působí na Aberyswyth University a věnuje se především problematice tání ledovců a růstu mořské hladiny, tomu, jak se tento jev vyvíjel v minulosti a jaké jsou tendence v současnosti. Od roku 2007 pracuje za polárním kruhem v Grónsku a vede celou řadu projektů, jak led ovlivňují energie, které na území Grónska vstupují díky oceánským a atmosférickým procesům.

 

 

BONUSOVÉ FILMY – zařazení do program záleží na místním spolupořadateli

Pro zařazení do programu ve vašem vybraném místě promítání se podívejte na stránku promítání daného města v sekci KDY a KDE.

 

Trailer k filmu:


26.07.2017, Jana Ryantová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NEWSLETTER

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI