Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

 

 

 

SFF partneři 2017

HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Napříč ledy / Crossing The Ice

Napříč ledy / Crossing The Ice

Režie: Justin Jones, Austrále, 2012, 44 minut

Ocenění: Grand Prize 2012 Banff Mountain Film

Dva australští dobrodruzi, James Castrission and Justin Jones, se vydávají na nebezpečnou cestu napříč Antarktidou a zpět a to zcela bez pomoci. Žádní tažní psi, žádný kite, žádné zásobovací tábory, pouze dva muži táhnoucí na saních své zásoby a přístřeší přes 2200 km nehostinného ledu a mrazu.Je to více než sto let, kdy se odehrál tvrdý souboj o dobytí jižního pólu. Souboj se tehdy odehrál mezi norským polárníkem Roaldem Amundsenem a Britem Robertem Falconem Scottem. Jižního pólu se po několika měsících strádání podařilo dosáhnout oběma expedicím, úspech v rodné zemi však oslavil jen Amundsen. Vysílením a vyhladověním Scott zahynul na konci března 1912, jen 18 km od zásobovacího tábora. Od té doby na jižním pólu stanuli desítky expedic, žádné z nich se však nepodařila cesta tam i zpět bez jakékoli podpory.

Mladí Australané se však záhy dostávají do podobné situace, jako kapitán Scott před sto lety: na ledě je Nor! Má stejný plán, ale více zkušeností a větší náskok. Odehraje se na nejsušším, největrnějším a nejstudenějším místě planety závod známý z let 1911-1912?

Film sklízí úspěchy na významných zahraničních festivalech.

Justin a James nejsou ve světě extrémních výkonů žádní nováčci. V roce 2008 na speciálním kajaku přepluli z Austrálie na Nový Zéland. Expedici, která trvala dva měsíce a během které upádlovali víc jak 3000 km, pojmenovali Crossing The Ditch.

 

Trailer filmu:

Fotografie z filmu:

Crossing2

crossing1

 


06.05.2013, Katka Karlová


Diskuse


Tomuto filmu dávám jasnou 1 za obrovskou vytrvalost a odvahu,tito chlapi mě nadchli.
10. 11. 2013, 11:54:42
Jasně všechny představené filmy jsou skvělé,krom toho co člověk dokáže, ukazují i naší matičku zemi z pohledu nám ostatním jinak neznámé. Těžký výběr, ale asi tento.. Vřelé díky vám za to, že taková představení prezentujete. Těším se na další.
21. 11. 2013, 19:11:25
Obdivuji je! Jak to mohli dokázat! Zde nejde jen o fyzickou námahu, ale i psychickou. Museli v sobě mít mnoho optimismu, aby tento úkol zvládli. Výborně! Poklona, hoši! Bezva film.
08. 12. 2013, 21:56:44
Myslím si, že Justin už nikdy nedostane hezčí vánoční dárek, jako na této výpravě... to pro mě bylo nejsilnější.
17. 12. 2013, 08:46:23

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze

NEWSLETTER

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI