SFF partneři 2017

HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

O SNOW FILM FESTUKaždý rok od října do prosince do více než 200 českých a slovenských měst přináší SNOW FILM FEST ty nejlepší filmy o zimních sportech z celého světa i z domácí produkce.

 

Pravidelně se můžete těšit na celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách.

SNOW FILM FEST je zimní brácha podobného festivalu Expediční kamery a společně jsou daleko největší akcí svého druhu u nás.


Historie

Festival SNOW FILM FEST probíhá v České republice od roku 2011. Tehdy jsme jej nazvali Filmový Festival Zimních sportů. Během let se festival značně rozrostl, běžně jej navštíví 25 000 platících diváků.

 

A kdo za festivalem stojí?

 

Dan Hála

Dan Hála - zakladatel festivalu

Dan půl roku přejížděl na koni Patagonii, prosekával se k pramenům Orinoka, jako student prostopoval Indii, jako dospělý byl kovbojem v Arizoně. Se svojí ženou a koňmi prochodil Rumunsko. Dneska udržuje své pastviny na Kokořínsku a dohlíží na chod festivalů Expediční kamera a Snow Film Fest.

 

 

 

 


Dan Hála

Dan Hála

Dan Hála

 

 

 

 

 

 

 

 


Kateřina Karlová

Kateřina Karlová - manažerka festivalu

Katčina vášeň pro cestování přišla nenápadně. Začalo to výpravami na Balkán, následoval studijní pobyt v Norsku a byla lapena. S kamarádkou prostopovala Izrael a Palestinu, potápěla se na Andamanech, drala se do kopců na Kavkaze, v Himálaji i ve Skalistých horách. Na kole objela Severní Kypr, přežila (a užila si) 500 km bikepackerský závod v Toskánsku. Tři měsíce si vychutnávala kanadskou přírodu. Práce pro Snow film fest a Expediční kameru jí přináší nekonečnou inspiraci k dalším cestám.

 

 

 

Katka Karlová

Katka Karlová

Katka Karlová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jana Ryantová

Jana Ryantová - koordinátorka festivalu

Stejně hezké, jako jsou vrcholy velehor, můžou být i Lužické hory v podzimním slunci. Protože hezké je převším žít. Teď a tady. Uvědomovat si tuhle životní jistotu pomáhá Janě jistá míra fyzického vyčerpání. A i proto Jana sportuje. Ráda běhá, s batohem nebo s mapou a buzolou. Ráda počítá serpentiny na horských silnicích, ráda plave a někdy sotva leze. I přes trému a nervozitu před každým závodem se vytrvale hlásí na další a další běhy, orienťáky nebo přírodní víceboje. S prodlužující se vzdáleností někdy přichází i trocha trápení. Jana věří tomu, že každé takové trápení nanečisto pomůže člověku ustát všechno, co před něj život postaví.

 

 

Jana Ryantová

Jana Ryantová

Jana Ryantová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S výběrem filmů pomáhá Festivalová rada ve složení:


Katka Smolová

Kateřina Smolová

Katčina dobrodružná duše se projevila už na střední škole, své první výpravy směřovala do Tater a Beskyd. Krátce po dvacítce si sbalila batoh a dva měsíce putovala  po Camino de Santiago. Tehdy pochopila, že právě cestování jí bude provázet celým životem, a aby na cesty měla dostatek času, začala pracovat jako šéfredaktorka cestovatelského portálu HedvabnaStezka.cz. Pak už to šlo ráz naráz. Prožila si pořádnou „výškovku“ v pěti a půl tisících v Andách, mrzla v zimě v Ladakhu, šnorchlovala u břehů Kolumbie, pádlovala ve Vietnamu, pozorovala velryby a polární lišky na severu Islandu a osahala si skály od Turecka přes Laos až po Itálii.

 

 

Katka Smolová

Katka Smolová

Katka Smolová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Petr Snížák Snížek

Petr Snížek

Petr, kterému neřekne nikdo jinak než Snížák, je vodák tělem i duší. Poprvé na vodě byl již v prenatálním stavu. S kajakem rád objevuje a sjíždí řeky v různých koutech naší planety, převážně v Asii. Navštívil Nepál a několik částí indického Himálaje včetně oblasti Arunachal Pradesh, kde vzniká jedna z největších řek světa Brahmaputra. Už na střední škole psal vodácké články a postupně to dotáhl na šéfredaktora vodáckého časopisu Pádler. Když nejede na vodu, vyrazí s přítelkyní někam do pouště - zamiloval si Írán i Omán.

 

 

 

Snizak

Snizak

Snizak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vojta Dvořák

Vojta Dvořák

Vojtěch Watt Dvořák, šéfredaktor Svetoutdooru.cz a horský vůdce UIAGM, je nadšeným horolezcem a lyžařem. Přestěhoval se z kraje vinic a meruněk do Krkonoš, kde to má kousek na hřebeny, na oblíbený Prachov nebo do Adršpachu. Koketuje i s kajakem a miluje Jizeru, jako svou řeku učitelku. A taky běhá nebo se o něco takového pokouší. Nevzdává to a dělá ty komické pohyby zas a zas. Kreslí už více než 15 let komiks do nejstaršího českého horolezeckého časáku - Montany. Publikuje tam i onam metodické články. Rád přemýšlí o vybavení a stále by něco vylepšoval.Vojta Dvořák

Vojta Dvořák

Vojtěška Dvořáková


02.08.2017, Katka Karlová


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NEWSLETTER

MEDIÁLNÍ PARTNEŘI