Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

Via Engadina - pětidenní trek nalehko

Via Engadina - pětidenní trek nalehko

Při vícedenním treku, kdy cesta nekončí tam, kde začíná, vzniká obvykle problém s logistikou. Brát si všechny věci s sebou většinou není v našich silách a tak si bereme jen ty nejnutnější. Engadin nabízí zajímavé řešení v podobě organizovaného vícedenního treku, kde se o své věci nemusíte starat a máte je stále u sebe.Nemusíte tak váhat, co ještě do batohu přibalit, protože by se to "mohlo hodit" ani řešit dopravu zpět na výchozí místo. Via Engadina je několikadenní trek, který Vás provede téměř celým údolím dolního Engadinu. Je rozdělen do pěti etap a dá se zvládnout za 4 – 6 dní dle vašich možností a představ.

Malebné městečko Ardez / © swiss-image.ch/Max GalliMalebné městečko Ardez

Lázně Scuol / © swiss-image.chLázně Scuol

Městečko Zernez / © swiss-image.ch/Robert BoeschMěstečko Zernez

Nesporná výhoda tohoto treku je možnost zaplatit si jeho organizaci. Ta spočívá v zajištění všech noclehů (ať už zvolíte kratší anebo delší variantu), převoz zavazadel z jednoho hotelu do dalšího a jízdenky na transport po cestě – tedy na případné lanovky a vlaky. Na Vás už je pouze nesení malého batohu pouze s věcmi potřebnými v průběhu jednotlivých dní. Vychutnávání fascinujících přírodních krás údolí Engadin tak bude mnohem příjemnější.

Cesta začíná v městečku Zernez a podél řeky pokračuje po svazích údolí přes typické alpské vesnice jako jsou Guarda, Ardez, Sent a Tschlin. Navštívíte také lázeňské městečko Scuol s léčivými minerálními prameny.

Údolí a hory v oblasti městečka Zernez / © swiss-image.ch/Hans LozzaÚdolí a hory v oblasti městečka Zernez

Šestidenní varianta (7 noclehů) má následující etapy:

1. den
Zernez - Susch - Lavin - Guarda (4 hodiny)

2. den
Guarda - Alp Suot - Marangun - Alp Sura - Alp Murtera Dadoura - Ardez (4,5 hodiny)

3. den
Ardez - Plan Chamuera - Alp Tasna - Alp Valmala - Alp Laret - Prui - Motta Naluns - (lanovka Gondelbahn) - Scuol (5,5 hodiny + cesta lanovkou)

4. den
Odpočinkový den v městečku Scuol, který lze využit k popíjení léčivých pramenů.

5. den
Scuol - (lanovka Gondelbahn) - Motta Naluns - Val Ruschna (lanovka Jonvrai) - Salez - Vastur - Sent - (transport autobusem) - Scuol (2,5 hodiny)

6. den
Scuol - (transport autobusem) - Val Sinestra - Vnà - Buorcha - Val Ruinains - Tschlin - (transport autobusem) - Scuol (3,5 hodiny z Val Sinestry do Tschlinu)

Kratší varianta samozřejmě počítá s tím, že si odpustíte odpočinkový den a poslední dvě etapy zvládnete v jeden den. Tak či tak je cestování bez velkého zavazadla zajímavou variantou, jak si i při několikadenních trecích lze odpočinout.

Grand Tour of SwitzerlandGrand Tour of Switzerland – 1643 km autem nebo na motorce, 5 alpských průsmyků, 22 jezer, 12 míst zapsaných na seznamu Světového dědictví UNESCO.

Dalších 68 nejaktraktivnějších zastávek na trase speciálně připravených pro outdoorové nadšence najdete na webu www.MojeSvycarsko.com/GrandTourOutdoor.

Pro další, převážně praktické informace (ubytování, možnost dopravy, speciální akce apod.) navštivte stránku pro milovníky Švýcarska: MojeSvycarsko.com.


15.10.2015, Michal Kroužel


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů