Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Poběžte do nebes! Pomozte dětem s handicapem

Přijďte podpořit charitativní projekt na podporu dvanáctiletého Petra Januše a dalších dětí i dospělých s těžkým handicapem. Zúčastněte se projektu Na Sněžku pro Péťu.Ideou projektu je pomoci konkrétnímu dítěti s amputací, Petrovi Janušovi, zkvalitnit jeho život s handicapem a podpořit jej v jeho snu – maximálně se začlenit mezi své zdravé vrstevníky. Výtěžek charitativní akce bude věnován na pokrytí nákladů na „kurz chůze“ bez berlí v pražském rehabilitačním centru Malvazinky a na nákup rehabilitačních pomůcek. Pokud výtěžek z projektu bude přesahovat 150 tisíc korun, budou další peníze rozděleny mezi další děti se zdravotním postižením – stejně, jako tomu bylo v minulém roce. Projekt výstupu na Sněžku paralympionika Jaroslava Petrouše má ale za cíl také upozornit na aktuální problémy zdravotně postižených lidí.

Na Sněžku pro Péťu

Paralympionik s amputovanou nohou, Jaroslav Petrouš, chystá na konec května 2014 druhý výstup na naši nejvyšší horu Sněžku. Stejně jako v loňském roce tím hodlá finančně podpořit konkrétní dítě, ale také upozornit na aktuální sociální a zdravotní problematiku handicapovaných.

V loňském roce, teprve rok po amputaci, vyšplhal Petrouš na vrchol Sněžky pro tříletou holčičku Simonku. Letos se pokusí výkon zopakovat pro dvanáctiletého bojovníka Péťu Januše. O nohu jej, stejně jako Simonku, připravila rakovina. Ideou projektu je pomoci konkrétnímu dítěti s amputací, Petrovi Janušovi, zkvalitnit jeho život s handicapem a podpořit jej v jeho snu - maximálně se začlenit mezi své zdravé vrstevníky.

Výtěžek charitativní akce bude věnován na pokrytí nákladů na "kurs chůze" bez berlí v pražském rehabilitačním centru Malvazinky. Odhadovaná cena tohoto kursu pro Petra s doprovodem maminky je 50 tisíc korun. Zbývající částka do jednoho sto tisíc korun bude určena na nákup rehabilitačních a sportovních pomůcek.

Na Sněžku pro Péťu

Propozice závodu

Termín závodu: 31. května 2014

Místo a start: Pec pod Sněžkou, Parkoviště u přehrady

Prezentace a registrace: 30.5. od 18:00 do 21:00 na Boudě Pod Sněžkou
31.5. od 7:30 na parkovišti u přehrady ve stanu Horské služby ČR

Čas: 8:45 výklad pravidel a trati
9:00 start
15:00 cíl (do závodu se je možné zapojit i v průběhu dne)

Popis trati: Z parkoviště u přehrady – po modré tur istické značce do Obřího dolu k boudě Pod Sněžkou (kontrola a občerstvení), Obřím dolem do sedla k bývalé Obří boudě a na vrchol Sněžky (na výběr jsou dvě cesty tzv. řetězová nebo zásobovací) na stanici lanové dráhy. Lanovkou dolů do spodní stanice a znovu dokola...

O co jde: Jde o to naběhat po dané trati v daném časovém limitu co nejvíce výškových metrů.

Důvod proč se zúčastnit: potrápit vlastní tělo a hlavně finančně přispět na danou akci.

Jak přispěji? Ke startovnému ve výši 50,-Kč přispěje druhou 50-ti korunou firma Norskamoda.cz. Celková částka  bude věnováno na tuto akci, včetně všech peněžitých darů od sponzorů závodu. Při vyhlášení výsledků bude Péťovi předán výtěžek ze závodu.

Kdo vyhraje: Ten, kdo v daném časovém limitu nastoupá nejvíce metrů.

Odměna: super ceny od Devoldu, Kari Traa a piva Konrad

Loga partnerů

Pravidla: Po stanovené trase naběhat co nejvíce výškových metrů. Jedna cesta od lanové dráhy na Sněžku je dlouhá cca 6km s převýšením 774 výškových metrů. Závodník musí proběhnout kontrolním bodem (bouda Pod Sněžkou, Sněžka), kde bude jeho průběh zaznamenán na základě startovního čísla, které musí mít po celou dobu závodu připevněné na sobě či batohu. Do výsledků se započítává pouze celé kolo – to znamená, že rozhodující pro pořadí je, při stejném počtu kol, čas doběhnutí na vrchol Sněžky. Cílový čas je stanoven na 15:00 hod.

Kategorie: Muži, Ženy


27.05.2014,


RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz