Hedvábná stezka Pohora Svět outdooru Svět běhu Tulení pásy Pádler Festival OBZORY Expediční kamera SNOW FILM FEST Klub cestovatelů Praha a Brno

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Pláž Lagoinha do Leste na ostrově Santa Catarina v Brazílii

Pláž Lagoinha do Leste na ostrově Santa Catarina v Brazílii

Pláž zvaná Lagoinha do Leste je ukrytý ráj, s jemným pískem a vlnami, které vám omyjí ušlé nohy.Brazilská vysočina (Planalto), Brazílie

Název anglicky: Lagoinha do Leste beach

Základní trasa: Florianópolis (ostrov Santa Catarina): Pântano do Sul - Lagoinha do Leste - Matadeiro - Armação

Druh treku/túry: 1-denní

Obvyklý počet dní: 1

Délka: 12 km

Vhodné měsíce: XII, XI, X, IX, VIII, VII, VI, V, IV, III, II, I

Povolení, poplatky, omezení, zákazy: Není potřeba. Kempovat je v místě povoleno po dobu jednoho týdne.

Nejvyšší bod: 550 m

Celkové převýšení: 550 m

Obtížnost: Lehký – pro úplné začátečníky

Pohyb po ledovci nebo sněhových polích: ne

Obsahuje horolezecké úseky obtížnosti: II

Potřebné vybavení:

Opalovací krém, sprej proti komárům, pohodlné oblečení, dobré boty, v deštivých dnech je stezka z velké části blátivá. Pokud plánujete zůstat víc dní: spacák, stan/hamak, potřeby pro rybáře, vybavení na sterilizaci vody.

FotkyFotky

FotkyFotky

FotkyFotky

(Autor fotografií: Marie Vítková)

Popis:

Lagoinha do Leste je osamělá pláž ostrova Santa Catarina, přístupná pouze po moři nebo po svých. Vedou sem dva treky. První z nich, ten delší, kopíruje východní pobřeží a překonává minimální převýšení. Ten druhý vede přes sedlo místních kopců. Každopádně se vyplatí vyšetřit si na návštěvu pláže celý den, protože to nejlepší je výstup na rozeklanou horu sopečného původu s výhledy na pláž, okolní kopce a řeku, líně se klikatící skrze malé údolíčko a ústící do moře.

přilehlé ostrovy jihu Santa Catarinypřilehlé ostrovy jihu Santa Catariny

 

V Pântano do Sul se vydáme jednou z ulic místní usedlosti, ta potom plynule přejde ve vyšlapanou cestu skrze místní lesy. Stezka stoupá příkře vzhůru a po přibližně půl hodině cesty se ocitnete v nejvyšším místě sedla mezi dvěma kopci. Je možné odbočit vyhlídce, nicméně už odsud se nám skrze stromy a křoviny odhalí pohled na pláž Lagoinha do Leste a řeku, klikatící se přilehlým údolím. Odsud už vede cesta dolů, přibližně další půl hodinu.

V jižní části pláže se nachází hora sopečného původu, kterou zkrátka nelze nechat nedobytou! Stezka začíná na konci pláže a můžete si vybrat stoupat přímo, anebo pozvolna, po obvodu hory. Čím víc se přiblížíte vrcholu, tím krásnější výhledy se vám naskytnou, a také rozeklaná skaliska, ledabyle trčící z hory, se stanou lákavým zdrojem zábavy a objektem k fotografování.

pláž Lagoinha do Lestepláž Lagoinha do Leste

 

Cesta zpět směrem k pláži Matadeiro začíná na severním konci Lagoinha do Leste. Vede těsně nad mořskými skalisky, takže nabízí pohled na vlny, narážející do pobřeží. Společnost vám budou dělat ukřičení rackové ještěrky, které vždy zašustí v křoví, jakmile se přiblíží lidská noha. Samotný trek zabere přibližně dvě hodiny, plus další hodinu cesty po pláži Matadeiro k pláži Armação.


FotkyFotky

Lze na celé trase přespávat na chatách, v hotelech či penzionech? ne

Ubytování a jídlo:

Na ostrově Santa Catarina je nespočet hotelů i hostelů, v letní sezóně (Vánoce – březen) se však vyplatí včas si ubytování rezervovat. Na pláži Lagoinha do Leste je povolené kempovat. Jídlo a pití je možné předem nakoupit například při začátku treku, nedaleko pláže Pântano do Sul. Především vášniví rybáři tu nebudou mít nouzi na jídlo. V místě je několik přítoků vody z okolních kopců, nicméně vodu je vhodné raději sterilizovat.

Přístup na začátek: Začátek treku je nedaleko pláže Pântano do Sul. Je možné dopravit se sem autobusem. Při pohledu na jih jsou to kopce na levé (východní) straně ostrova.

Přístup z konce: Pro změnu je možné tentokrát se vydat ze severní části pláže po cca 2 hodinové stezce, vedoucí podél pobřeží. Přijdete tak na pláž Matadeiro a následně pláž Armação, odkud se můžete autobusem dopravit kamkoliv.

Orientační rozpis po dnech:

Celý trek je možné projít během jednoho dne, anebo si jej rozložil na více dní a zažít trochu kempování v brazilské divočině.

Odkaz na trasový soubor z GPS: ke stažení

Další možnosti túr v okolí:

Jih ostrova Santa Catarina má spoustu zachovalých přírodních krás. Je zde jen několik malých usedlostí, které nabízí ubytování a jídlo. Pěšky se můžete vydat k osamělé pláži (Praia da Solidão) a pokud vám to bude málo, stezka vede podél celého jižního pobřeží ostrova, s výhledy na moře a okolní ostrůvky. Lagoa da Conceição (střed ostrova) nabízí zajímavý trek podél pobřeží jezera zvaný Costa da Lagoa.


Autor popisu: Marie Vítková


05.12.2016, Marie Vítková


Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

NAJDI SI ČLÁNKY V OKOLÍ

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz