HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• TRÉNINK A ZDRAVÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Co dělat, když nepřeje počasí?

Co dělat, když nepřeje počasí?

Aneb když jste okolnostmi donuceni sedět na zadku a „čumět“ do tropika stanu.Asi každý z vás už zažil špatné počasí, kdy musel místo stoupání k vrcholu trčet ve stanu a modlit se za zlepšení. Další situace, kdy máte času víc, než potřebujete, je při aklimatizaci. Odpočinkové dny v základním táboře jsou někdy pěkně dlouhé.

Souboj s časem vás ale nemusí dostihnout jen na horách. Každý, kdo jel vlakem na Kavkaz, přes Transsibiřskou magistrálu, nebo podstoupil jakoukoliv delší štaci ve vlaku či v letadle, ví, co to znamená „zabíjet čas“.

Napadlo mě se s vámi podělit o to, jak trávím volné chvíle v dopravním prostředku nebo na horách já a zároveň bych byl rád za nějaké tipy od vás.

1) Učení zeměpisu – Je to taková moje úchylka už od mala. Začal jsem na státních vlajkách a naposled to byly třeba počty obyvatel v jednotlivých státech. Můj parťák je na tom podobně, takže se vzájemně zkoušíme a popichujeme.

2) Psaní deníku – Kromě toho, že to má funkci kronikářskou a už se moc těším, až to třeba za 15 let vytáhneme, tak si psaní deníku vezme docela dost času.

3) Čtení novin – o tomhle už jsem se zmínil. Přečíst celé noviny do posledního písmenka je opravdu na dlouho.

4) Karty – Co k tomu říct? Jen to, že někdy se jedná o původce špatné nálady. Nikoho nebaví prohrávat.

5) Kámen, nůžky papír – Tohle mám obzvláště rád. Není nic lepšího, než se o něco vsadit a rozhodnutí padne po losu. V podstatě všechny činnosti, které je potřeba udělat, se řeší přes KNP (umývání nádobí, kdo půjde pro vodu či sníh apod.).

6) Křížovky – Jo, jo. To je můj věrný přítel na cestách. Není nic lepšího, než zjistit iniciály všech „celebrit“ Smějící se.

7) Čtení knih – Mnoho z vás by mohlo namítnout, že se vám nechce měsíc vláčet s knihou. Já to tak taky nedělám. Jednoduše si nějakou vytisknu (v co nejmenším písmu) a když už ji nepotřebuji, tak ji spálím nebo vyhodím.

8) Co bude, až přijedeme – Když se cesta přehoupne za svoji polovinu, tak se vám do hlavy pomalu začnou vkrádat myšlenky na domov. A to způsobuje neustálé debaty o tom, co uděláme, až přijedem, do čeho nového se příští rok zase pustíme atd.

Tak to by mělo být vše. Na nic jiného, čím se zabývám v období nudy, jsem si nevzpomněl. Doufám, že moji sbírku zabijáků času obohatíte. Touhle dobou už bych za sebou měl mít čtyři dny po transsibiřské magistrále, tak je docela možné, že jsem na něco nového přišel Smějící se.


16.09.2012, Jan Haráč


Diskuse


Dana
Dana
Já nedám dopustit na elektronickou čtečku, pár gramů a knih na několik let. Když jedu někam, kde vím, že mi nebudou mrznout prsty, tak i pletení (něco menšího - rukavice, ponožky), jehlice také nic neváží a nový kousek se užije v následujících dnech. Uzlování je také slušná zábava.
17. 09. 2012, 11:39:00
Paca
Paca
Já brousim nůž nebo vyřezávám ze dřeva fajfky :D
17. 09. 2012, 15:21:32
ja mam stale zo sebou kancelarske lepky ci posty (stick notes) a pero..a hrame hru "hadaj kto si" napisat, nalepit na celo a hadat, kym ti odpovie ano pokracujes...je to hra na dlhe hodiny, da sa to konkretizovat na zvierata rastliny rozpravkove bytopsti, vedci ci jedla(to je super ked zeriete uz tyzden polosuchu stravu)..samozrejme daju sa pouzit aj obyc papierky a sliny:)
17. 09. 2012, 16:33:25
BenQ
BenQ
asi budu zvláštní, ale pro tento případ sebou vždy berem dostatek alkoholu :D
18. 09. 2012, 13:05:49
Benq-tak to sme 2 :D A pak se člověk probere nadránem s úsměvem uprostřed debat.:) No a jde dál... spát(samozřejmně né šlapat aspoň né hned) :D Nebo se pŕibalí ještě trochu *... :)
24. 11. 2012, 15:19:54

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz