HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• TRÉNINK A ZDRAVÍ

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Jak rozdělat oheň mobilem? + VIDEO

Jak rozdělat oheň mobilem? + VIDEO

Využití mobilního telefonu jako záchranného prostředku si každý z nás představí tak, že ho použije k přivolání pomoci. Jenže to bychom mobilní telefon podceňovali. K přežití toho umí mnohem víc než „jen“ volat a smskovat.Upřímně řečeno by mě dříve nic jiného než volání nenapadlo. Možná ještě 5110 by se dala použít jako úderná zbraň na medvědy Smějící se. Jenže když jsem koukal po kuriózních metodách rozdělávání ohně, našel jsem tam právě způsob, jak si udělat táborák pomocí baterky z telefonu.

Co k tomu potřebujete?

- baterku z telefonu

- ocelovou vlnu (stojí cca 30 Kč)

- nějaký podpalovač.

Vím, že ocelovou vlnu a podpalovač nenosíte normálně po kapsách, ale proč si tyhle věcičky nepřidat do KPZky. Jsou malé, nic neváží a co když selžou sirky a zbude jen baterka z mobilu Usmívající se.

Tak jako většina neobvyklých metod i tato vyžaduje čas a trpělivost. V neposlední řadě taky nabíječku a trvalý přísun elektrického proudu.

Kromě této metody si můžete přečíst i další zajímavé způsoby rozdělávání ohně. Například pomocí kondomu, ledu či tužkových baterií.


17.02.2013, Jan Haráč


Diskuse


J.
J.
Kdysi tu by návod na tužkovku a alobal od žvýkačky - to by mělo fungovat i na baterku z telefonu, ne?
17. 02. 2013, 17:17:36
Jackxl
Jackxl
V podstatě stačí zkratovat + a - jakékoli baterie nějakým drátem a výsledný zkratový proud podpálí cokoliv, co hoří. Jenom se přitom baterky ničí.
18. 02. 2013, 16:00:01
Jan
Jan
uz len tou baterii ... lepsi udelatko na solarni USB je na http://www.newtobegreen.com/do-it-yourself/solar-phone-charger/
18. 02. 2013, 16:59:53

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze