HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• TRÉNINK A ZDRAVÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Jak si vyrobit jednoduché sněžnice?

Jak si vyrobit jednoduché sněžnice?

Pohyb v hlubokém sněhu je někdy šílená dřina. Sněžnice dokážou tenhle očistec proměnit na procházku, která vás navíc bude bavit. Věděli byste, jak si takové provizorní sněžnice vyrobit?Následující návod vám asi nezaručí sněžnice, které budete mít na dlouhé hřebenovky nebo alpské túry. A asi vám ani nevydrží do konce vaší turistické kariéry. Řekl bych, že jejich použití je spíše příležitostní nebo nouzové.

Využití bych viděl ve třech případech

1. Mohou posloužit těm, kteří uvažují o koupi sněžnic, ale nikdy na nich nestáli a potřebují zjistit, jestli jim takový pohyb bude vyhovovat. Samozřejmě, sněžnice je možné i půjčit, ale tahle varianta je přeci jen zadarmo.

2. Také může nastat situace, kdy si prostě nelze odskočit do nejbližšího outdoorového obchodu, vytáhnout kreditku a za pět minut si nést sněžnice pod paží. A za následující budete vděční, protože vám třeba pomohou přežít nebo minimálně ušetřit síly.

3. Jste na začátku semestru a škola ještě tolik nehoří. Takže skripta necháte v šuplíku a půjdete se bavit výrobou sněžnic.

Co budete k výrobě potřebovat?

Jelikož se jedná o zhotovení opravdu jednoduchých sněžnic, tak k tomu nepotřebujete téměř nic. Úplně si vystačíte s klacky a provázkem.

 

Autor videa má sice zvláštní projev, ale instruktáž je podrobná a to nikdy není na škodu. Sám sněžnice nazývá jako „nouzovku“ a s tím plně souhlasím.

Ve videu není moc dobře vysvětleno upevnění sněžnice k botě. Pochopil jsem to tak, že toho docílíte pomocí provázků. Ty bych asi vedl pod tkaničkami a snažil se jimi botu omotat co nejvíce krát, protože právě na tuto část je vyvíjen velký tlak. Ostatně sám autor hovoří o tom, že špička má tendenci se zadrhávat.

Pokud přece jen dáte přednost profesionálnímu zpracování, tak se můžete nechat inspirovat naším manuálem pro výběr sněžnic.


03.03.2013, Jan Haráč


Diskuse


Podle mě je trochu hloupost dělat rám sněžnic ze dvou větví...já si je zkoušel dělat z mladého smrčku, který je nádherně ohebný a pružný. Vše drželo jak mělo a nic se hlavně nezapichovalo do sněhu..:)
03. 03. 2013, 08:11:29
Pavel
Pavel
Neuvěřitelné co je možné prezentovat.Ten člověk co to předvádí je pěkný pablb!
03. 03. 2013, 12:23:19
Ruda
Ruda
Dej pokoj ten člověk něco vytvořil a prezentujeto s tím že mu to funguje. Určitě nikdo není zvědavej na to aby jsi mu řikal pablb. Buď řekni : "Hele hezkej pokus ale dělal jsem je XY krat amísto toho udělej tohle a místo toho zase tohle" Ale tahle reakce je hrozna dej si facku.
05. 03. 2013, 17:13:07

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze