HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

• TRÉNINK A ZDRAVÍ

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Jak trénovali a trénují ti nejlepší lezci + VIDEO

Jak trénovali a trénují ti nejlepší lezci + VIDEO

Chcete se podívat, jak trénují ti nejlepší lezci? Pro drtivou většinu z nás je to jako z říše snů. Pro ně je to každodenní rutina.Patxi Usobiaga (*1980) - Je španělský, bývalý závodní lezec, který vyhrál v letech 2006 a 2007 světový pohár v lezení. Kromě toho má na svém kontě první on-sight1 výstup cesty s obtížností 8c +. Výčet jeho úspěchů je samozřejmě mnohem delší. Po vážné automobilové nehodě musel s vrcholovým lezením skončit, protože již není schopný plného tréninkového zatížení. Byl však jedním z největších dříčů, které tento sport poznal. Sám řekl: "Můj talent je být masochista, ale ta dřina stojí za titul Mistra světa”.

 

Wolfgang Güllich (1960-1992) - Byl profesionálním sportovním lezcem, který ve své době posouval horní hranici stupnice obtížnosti. To znamená, že lezl cesty, o kterých ostatní jen snili. Byl jedním z prvních, kteří přinesli do sportovního lezení ucelenou koncepci tréninku. Zajímavostí je, že si zahrál ve filmu Cliffhanger, kde v lezeckých scénách zastupoval Sylvestera Stalloneho. S výše zmíněným Španělem ho spojuje kromě lezení také automobilová nehoda. Neměl však tolik štěstí jako Patxi a svým zraněním podlehl (ve videu nevystupuje, ale jsou v něm ukázány jeho postupy).

 

Blázni s.r.o. (byli, jsou a budou) - Tady se můžete přesvědčit o tom, že s lezením je spojena i zábava a ne jen tvrdý trénink Usmívající se.

Drytooling - Na žádost čtenářů přidávám bonus. Něco o tom, jak trénovat na drytooling (mixy)

1on-sight znamená přelezení cesty na první pohled, respektive bez předchozích nácviků s jištěním shora i zdola a bez předchozího zakládání jistících bodů a také bez pádu

patxiusobiaga.com/

lezec.cz/

climbandmore.com/

wikipedia.com/


22.01.2012, Jan Haráč


Diskuse


kitty
kitty
To poslední bych ještě zvládla :)
24. 01. 2012, 21:25:36
mohli jste jich predstavit vic, ne jen dva. ale co, staci kdyz kape.....
21. 02. 2012, 08:26:11

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 

RSS této diskuze

RECENZE VYBAVENÍ

... z webu SvetOutdoru.cz