HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

V katalogu treků je 755 treků a 155 výstupů ze 70 zemí: Přidejte vlastní trek! Dostanete odměnu

V katalogu treků je 755 treků a 155 výstupů ze 70 zemí: Přidejte vlastní trek! Dostanete odměnu

V našem "Katalogu treků" najdete už přes 755 treků ze 70 zemí, vyhledávat můžete podle několika parametrů. Můžete se také podělit o vaše vlastní zkušenosti z evropských i exotických hor. Dostanete za to odměnu 250.-Kč/ trek.Nejprve si zkontrolujte, zdali již trek v katalogu nemáme a pak nám napište email, o čem byste chtěli psát.

Poté, co si téma vzájemně potvrdíme, vyplňte ve formuláři co nejvíce položek. Pomozte ostatním naplánovat si správně trek a podělte se o své zkušenosti, co je potřeba vzít si s sebou a na co si dát pozor.

Jak používat katalog treků?

Představte si, právě jste v Nepálu, je říjen, máte týden volna před odletem domů a přemýšlíte, kterým směrem vyrazit, který trek je ten pravý. Místo dlouhého pročítání jednoduše vyfiltrujete všechny treky v Nepálu, které lze v říjnu přejít a mají vhodnou délku, a z dostupných si již vyberete snáze. Právě pro tyto případy je zde katalog treků na Pohora.cz, v současnosti máme již více než 755 treků po celém světě a teď už potřebujeme právě Vás, abyste nám pomohli databázi treků dále rozšířit a pomoc dalším čtenářům.

Podzimní večery na GR20 jsou mlhavé!Podzimní večery na GR20 jsou mlhavé!

Trek Everest BC a GokyoTrek Everest BC a Gokyo

Milford trekMilford trek

V katalogu v současnosti jsou především treky z mimoevropských hor, najdete tam zajímavé kousky z Nepálu, Nového Zélandu, Chile a dalších víc než 70 zemí. Usilovně pracujeme na trecích evropských. Chcete-li nám pomoci zaplnit evropské bílé místo na mapě, neváhejte přidat treky a túry, které znáte. Třeba z Česka, Slovenska, Alp nebo Balkánu.

Nechte se pozvat...

V katalogu treků naleznete i ty nejznámnější treky světa:

Evropa: Jeden z nejnáročnějších a nejznámnějších evropských treků leží na Korsice. Její přechod grande randonnée 20. GR 20 protíná ostrov zhruba ve směru sever - jih. Její severní úsek (Calenzana - Vizzavona) je hornatý a v některých částech velmi exponovaný, zatímco jižní část (Vizzavona - Conca) je méně náročná.

Asie: Pod Everest. Jedná se o mimořádně atraktivní trek pod nejvyšší horu světa a zpět vedlejším údolím Gokyo s nádhernými smaragdovými jezery. Poskytuje fantastické výhledy na 4 osmitisícovky: Everest, Lhotse, Makalu a Cho Oju.

Oceánie: Milford trek patří na Novém Zélandě mezi tzv. Great walks a bývá označován jako "nejkrásnější turistická cesta světa". Cesta byla v minulosti využívána Maory, znovuobjevena byla v roce 1888.

Moraine LakeMoraine Lake

Los Cuernos, ChileLos Cuernos, Chile

Okruh přes Jebel Toubkal a jezero Lac d´ifniOkruh přes Jebel Toubkal a jezero Lac d´ifni

Severní Amerika: Trek v kanadských Skalistých horách vás zavede z Banffu k okouzlujícímu ledovcovému jezeru Moraine Lake, které je situováno v Údolí deseti vrcholů a je proslulé svou sytě modrou barvou.

Střední Amerika: Jamajka určitě není typickou trekařskou destinací, přesto má horalům co nabídnout. Z hlavního města Kingstonu můžete vyrazit na nejvyšší horu ostrova - Blue Mountain Peak.

Jižní Amerika: Tři věže Torres del Paine lákají horolezce i trekaře z celého světa. Trek W je jednou z možností, jak se podívat do nejzajímavějších míst tohoto patagonského národního parku.

Afrika: Okruh okolo nejvyšší hory pohoří Atlas prochází různorodou krajinou. Potkáte berberské vesnice, kde vám místní lidé nabídnou typický marocký mátový čaj, a naskytne se vám pohled do nádherné krajiny. Třešničkou je možný výstup na Jebel Toubkal.


23.11.2017, Petra Greifová


Diskuse


Livinka23
Livinka23
Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný
02. 06. 2017, 11:01:18
Livinka23
Livinka23
02. 06. 2017, 11:01:52

Sem vložte diskusní příspěvek.


 
 +   = 
*napište slovy, kolik je pět plus pět
 
* - antispamový filtr není vyžadován u registrovaných přispěvatelů
 

RSS této diskuze