HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

ZAJÍMAVÉ VYBAVENÍ

↓NEJNOVĚJŠÍ DISKUSNÍ PŘÍSPĚVKY↓

Zimní Everest vás zavede do světa expedic!

Zimní Everest vás zavede do světa expedic!

Zima je tady! Nejen na stránkách nového Everestu, ale hlavně venku, na horách. I nové vydání je plné sněhu, ledu a expedic do mrazivých krajů. Pojďte se podívat, co jsme pro vás tentokrát připravili pro inspiraci a dobré počtení.Obálka zimního Everestu 2017Obálka zimního Everestu 2017

Pro jistotu ještě připomeneme, že Everest se objednává výhradně online – jak tradiční předplatné (198 Kč za roční, dvouleté za 378 Kč), tak i jednotlivá čísla (69 Kč včetně poštovného). Everest tedy už nehledejte v prodejnách tiskovin a objednávejte výhradně online.

Pavel Svoboda ukázal své krásné fotografie na stránkách Everestu již několikrát, ale díky jeho čilému cestování má stále co nabídnout. V tradičním portfoliu si můžete prohlédnout snímky z jeho nejnovější cesty napříč Asií, kterou procestoval od Moskvy až po Bangkok.

 

Kazašský sokolník,  foto Pavel SvobodaKazašský sokolník, foto Pavel Svoboda

Severkou Petit Dru,  foto Jan ZahulaSeverkou Petit Dru, foto Jan Zahula

Japonský prašan, foto Vojta HurychJaponský prašan, foto Vojta Hurych

 

V rubrice Alpské vrcholy se tentokrát podíváme na klasiku všech klasik. Severní stěna Petit Dru uchvátila takové osobnosti lezecké historie jako byl Gaston Rébufatt nebo Walter Bonatti. Nyní se do jejích chladných stěn vydal podívat Honza Zahula a zjistil, že ani v 21. století neztratil tento vrchol nic na své majestátnosti.

Hromady prašanu v Kyrgyzstánu, foto Tomáš LaburdaHromady prašanu v Kyrgyzstánu, foto Tomáš Laburda

Ne že bychom v Evropě neměli dobré terény na skialp a freeride, ale jsou exotické destinace, za kterými se vyplatí vyrazit navzdory velké vzdálenosti. Tradiční Mekkou freeridu je Japonsko, kde sněží, sněží a sněží... Jan Pala vám doporučí, do jakým lokalit vyrazit a jaké další zážitky kromě zájeví prašanu vám Země vycházejícího slunce může nabídnout. Již méně známou destinaci představí Tom Laburda. V Kyrgyzstánu očekávejte výrazně jinou atmosféru než v Japonsku, ale trocha toho postsovětského svérázu v kombinaci se skvělými skialpovými terény tvoří lákavý koktejl – třeba i pro vaši příští jarní výpravu.

Expedice na 4 způsoby

O příběhu fotky, která zdobí titulku zimního Everestu, se rozepíše Martin Vorel. V jeho vyprávění se dozvíte, jak pokračuje Project5Peaks a jak mrazivé dokážou být nejvyšší vrcholy Ťan-Šanu. V článku od Karla Plechače se naopak vrátíte v čase o 20 let zpět. Zjistíte, že Jižní Amerika se od té doby možná změnila, ale její vrcholy lákaly horolezce stejně kdysi jako dnes.

Česko-holandská expedice na vrcholu Chan Tengri, foto Martin VorelČesko-holandská expedice na vrcholu Chan Tengri, foto Martin Vorel

Andy 1997, foto Karel PlechačAndy 1997, foto Karel Plechač

Manaslu 2006, foto archiv Olgy NovákovéManaslu 2006, foto archiv Olgy Novákové

S expedicemi pokračujeme i v rozhovoru. Honza Haráč vyzpovídal Olgu Novákovou, která byla za posledních 17 let na úctyhodných 15 expedicích! Čerstvé zážitky z výstupu na sedmitisícovku Gyaji Khang doplní vzpomínky na mnohé další okamžiky její vysokohorské kariéry.

Hřeben Tengi Ragi Tau, foto R. LienertHřeben Tengi Ragi Tau, foto R. Lienert

S Jirkou Novákem se v seriálu o historie československého horolezectví pomalu ale jistě dostáváme až do přítomnosti. V prvním díle mapující expedice  21. století se podíváme na nižší vrcholy Himálaje i Karákoramu.

A mnoho dalšího inspirativního čtení:

  • Zamrzlý Slovenský ráj
  • Na kus řeči s Alexem Honnoldem
  • Zima v Arábii
  • Pohlednice: Tyrolské tesání
  • Bivak: Stoletý bivak

Zimní krajinou...Zimní krajinou...

V dunách Rub-al-Chálí, foto Ivo PetrV dunách Rub-al-Chálí, foto Ivo Petr

Alex Honnold, foto The North FaceAlex Honnold, foto The North Face

Členství v Alpenvereinu + 4 Everesty za 1750,- Kč

Staňte se členy rakouského Alpenvereinu, připlaťte si pouhých 60,- Kč a máte čtení na celý rok. Alpenverein jistě netřeba představovat, nicméně veškeré podrobnosti, podmínky a online objednací formulář naleznete na stránkách OEAV. Využijte až 20% slevy v outdoorových obchodech a další řadu benefitů. Novinka: Vyřiďte vše online a buďte pojištěni ihned bez dalšího čekání! http://oeav.cz/express

Další informace o časopise Everest naleznete na našem webu a Facebooku

Prolistujte si pár prvních pár stran, nebo si zakupte celé číslo v elektronické podobě na floowie.com


15.12.2017,


Sem vložte diskusní příspěvek.