HedvabnaStezka.cz SvetBehu.cz Pohora.cz SvetOutdooru.cz TuleniPasy.cz Pádler.cz Festival OBZORY Expediční kamera SNOW Film fest Klub cestovatelů Praha/Brno

Čtyřhvězdičkové „zahmlené“ závody CGC Jasná Adrenalín pod Chopokem potrápily i organizátory

Čtyřhvězdičkové „zahmlené“ závody CGC Jasná Adrenalín pod Chopokem potrápily i organizátory

Uplynulé freeridové závody CGC Jasná Adrenalín na Slovensku nepohostily účastníky slunným a modravým počasím s metry prašanu pod nohama, jak si mnozí přáli. Spíše naopak. I přesto otestovaly připravenost všech, i organizátorů!Alespoň snowboard, prosím!

Nízkotatranský Chopok (2024 m n. m.) se mohl pochlubit dalším zářezem na poli závodů světového freeridu, neboť právě jednu takovou soutěž - CGC Jasná Adrenalín pod hlavičkou Freeride World Tour jako kvalifikační závod – pořádal dokonce už po třinácté! O tom všem jsme si už u nás na webu psali, vás ale určitě zajímá, jak tato slovenská jízda dopadla!

Sympatické účastnice CGC Jasná AdrenalínSympatické účastnice CGC Jasná Adrenalín

Připraveni na startuPřipraveni na startu

Nízké Tatry v obležení!Nízké Tatry v obležení!

 

 

 

 

 

 

 

 

Namísto vřelého prostředí pro freeridové radovánky se nízkotatranský region proměnil v místo, do nějž by v termín od 27. února do 2. března 2015 snad ani nikdo dobrovolně lyžovat nejel. Nepřízeň, téměř nulová viditelnost a hustá mlha ztížila zdejší závody na extrém jak pro závodníky, tak i pro organizátory samotné.

Snowboardisté jako jediní svůj závod odjeli

Ti naštěstí nikterak více nezpanikařili a podařilo se jim s chladnou hlavou odstartovat alespoň kategorii „Snowboard muži“, kterou zvládli i úspěšně vyhodnotit a vyhlásit, i když nebyla kompletně ukončená. Problémy se objevily již na počátku, tzv. „face check“, první setkání s kopcem, se místo pátečního dne odjel v sobotu, to však nebylo vše a nedělní hlavní soutěžní den byl rovněž ve znamení výrazných změn, bohužel pro závod osudových.

Obrovská paráda!Obrovská paráda!

V dolině Luková na svahu Chopoku (2024 m) ty dny byla nejspíše největší koncentrace zklamání v dějinách závodu, neboť zde více či méně úspěšně čekalo na start 79 soutěžících z 18 zemí světa. Pouze někteří z kategorie „Ski muži“ a dvoutřetinová většina z kategorie „Snowboard muži“ dostala šanci se v prudkých a nevyzpytatelných svazích realizovat, zbytek musel dát přednost nepřející přírodě a zcela mlžné hory opustit. „Nedeľné počasie bolo v  žľaboch Chopku nekompromisné a nedalo ani len šancu pretekárom na úspešné štartovanie. Nakoniec bolo možné vyhodnotiť len kategóriu snowboard muži, z ktorej došli do cieľa takmer všetci pretekári a mohli sme kategóriu vyhodnotiť. Do svetového rakingu boli nakoniec započítaní iba pretekári, ktorým sa podarilo absolvovať preteky, teda kategória snowboard muži. Tí získali prize money a cenné body podľa pravidiel v extrémnom lyžovaní“, doplnil Ladislav Mrava, ředitel závodu CGC Jasná Adrenalín.

Jedním z hlavních sponzorů závodu CGC Jasná Adrenalín, který má status kvalifikačního závodu (FWQ) Freeride World Tour, je společnost Peak Performance, významná outdoorová firma vyrábějící nejkvalitnější funkční oblečení nejen pro extrémní zimní sporty!

Kategorie Snowboard muži jedeKategorie Snowboard muži jede

Snowboardové klání vyhrál Francouz Chris Charlet, druhým byl Jacob Koia z Nového Zélandu a bronzovou příčku udržel Florian Bouvet Fournier ze Švýcarska. Ostatní výsledky vizte zde.

Mlha narušila program závodu na Chopoku

Věřme v lepší zítřky!

Naštěstí se lehce ponurá nálada z částečně zrušených závodů neodrazila na večerní a „okolní“ zábavě, která pod Chopokem (2024 m) doplňovala celou akci, ať už koncerty, sáňkováním či módní přehlídkou! Nezbývá nic jiného, než setrvale čekat na další ročník a přát si, že se vydaří o poznání lépe, neboť známe z uplynulé doby, že slovenští pořadatelé CGC Jasná Adrenalín se čtyřmi hvězdami pořádat závody rozhodně umí!

Šťastní na bedně vítězůŠťastní na bedně vítězů

Foto: zdroj CGC Jasná Adrenalín


05.03.2015,